KAYIPLA BAŞ ETME

kayiplabasetme

Kayıpla Baş Etme

Gebelik dönemi veya sonrasında yaşanan ruh sağlığındaki bozulmalardan dolayı aileler kayıp yaşamaktadır. Bunun farkındayız. Aileler ve arkadaşlar için en büyük kayıp sevdiğini perinatal depresyon, kaygı ya da psikozdan dolayı kaybetmektir. Arkada kalan aileler ve arkadaşlara onlar için buradayız demek istiyoruz. Kederinizi ve umutsuzluğunuzu anlıyoruz. Bu kayıpların anısına bu konudaki farkındalığı arttırmak, utancı azaltmak ve çocuk sahibi olan ailelere bilgilendirici ve güvenilir bakım yollarını tanıtmayı destekliyoruz.

Eğer bu sayfayı açtıysanız ve gebelik döneminde ya da sonrasında bahsedilen zorlukları yaşıyorsanız, lütfen yalnız olmadığınızı, suçlu olmadığınızı ve yardım ile daha iyi olacağınızı bilin. Bu dönemde görülen duygudurum bozuklukları ne kadar ağır olsa da hastalıklar geçici ve tedavi edilebilir niteliktedir. Bunu söylememizin sebebi ise depresyondaki bir kişinin hiç bir zaman düzelemeyeceğini düşünmesidir. Bilmenizi isteriz ki kendinizi hep böyle hissetmeyeceksiniz ve biz siz kendinizi iyi hissedene kadar burada olacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>